ASKIDA EKMEK PROJESİNDE REKOR BAĞIŞ

Türkiye’de örnek projeler arasından gösterilen ve Ünye Belediyesi’nin koordinasyonunda gerçekleştirilen “Askıda Ekmek” projesinde 2 yılda 367 bin liralık bağış gerçekleşti.

Projeye katılan 17 fırın işletmecisi ile bir araya gelen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, sosyal sorumluluk projesi olan Askıda Ekmek projesi kapsamında önemli bir çalışmaya imza atıldığını belirtti.

ASKIDA EKMEK PROJESİ TÜRKİYE’DE ÖRNEK PROJE OLDU

Karadeniz Unlu Mamuller ve Ekmek Üreticileri Derneği Bölge Başkanı Murat Yüksel yaptığı açıklamada “Günlük 336 aileye 900 ekmek ulaştırdığımız proje kapsamında 350 bin liranın üzerinde bir bağış gerçekleştirilmiş oldu. Ben projeye katılım sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ünye Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Çamyar’ın özellikle NTV televizyonunda katıldığı canlı yayında projeden bahsetmesi ile birlikte Türkiye’nin birçok noktasından hem tebrik hem de bilgi alma anlamında telefonlar aldık” diye konuştu.

BAŞKAN ÇAMYAR, “SOSYAL BELEDİYECİLİK ALANINDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Ünye Belediyesinin yaptığı eserlerin yanında sosyal belediyecilik alanında da önemli çalışmalara imza attığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 2016 ve 2017 yıllarında “Askıda Ekmek” projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik önemli bir çalışmanın hayata geçtiğini söyledi. Bu kapsamda projeye katılan herkese teşekkür eden Başkan Çamyar, “2 yılda 367 bin 332 ekmek ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmış oldu. Böyle bir rakamı bir anda toplayalım desek toplamak mümkün değil. Ancak böyle bir projeye tüm Ünye destek olarak böyle bir projenin hayata geçirilmesi sağlanmış oldu. Ünye bu açıdan birliktelik örneği sergilemiş oldu. Ünye Belediyesi olarak ilçede muhteşem eserleri gerçekleştirirken, öte yandan sosyal belediyecilik yönünü de ön planda tutan bir anlayışı ortaya koymuştur. Bu çerçevede gönüllere dokunan projeler üretiyor ve üretemeye de devam ediyoruz” dedi.


20.02.2018 | Okunma Sayısı:2591