ENGELSİZ KENT ÜNYE

Sosyal Belediyecilik alanında örnek uygulamalar ve projeler hayata geçiren Ünye Belediyesi halkın gönlüne dokunan projeler ile adından sıkça söz ettiriyor.

Sivil toplum kuruluşları ile her fırsatta bir araya gelerek istişare toplantıları gerçekleştiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar dün akşam da Engellilerle bir araya geldi.

GÜDEK, “ÜNYE SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖRNEK BİR BELEDİYE”

Toplantı sonrası konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Arslan Güdek, Ünye Belediyesi’nin kendileri ile ilgili her talebi titizlikle uygulamaya koyduğunu söyledi. Güdek, “Sayın Belediye Başkanımızın Ünye’de yaptığı çalışmaları dikkatle takip ediyoruz. Çok beğendiğimiz çalışmalar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın özellikle sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmaları takdir ediyoruz. Biz de aynı amaçla engelli kardeşlerimizi sosyal hayata adapte etmek ve daha güzel bir yaşam sunabilmek amacı ile belediyemizle işbirliği içinde hareket ediyoruz. Başkanımız da bugüne kadar bizleri hiç kırmadı ve tüm taleplerimizi yerine getirdi” diye konuştu.

YERLİKAYA “ÜNYE ENGELLİLERİN BAŞKENTİ OLDU”

Ünye Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nihat Yerlikaya ise Ünye Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerle Ünye’nin engellilerin başkenti olduğunu söyledi. Yerlikaya, Ünye’de engelli olarak yaşamak 10 yıl öncesinde zordu. Şu an bizler Ünye Bedensel Engelliler Okçuluk Kulübü olarak gittiğimiz yarışlarda hep engelsiz bir şehirde yaşadığımızı anlatıyoruz. Ünye’de engellilerle ilgili yapılan çalışmaları anlattığımızda herkes Ünye’yi merak ediyor. Ben şehri engellilere göre yeniden imar eden ve bizlere yaşama sevinci yaşatan Ünye Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a teşekkür ediyorum. Ünye Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar Ünye’nin adını duyurmak için inanılmaz bir mücadele veriyor. Bizler de başkanımızın taşıdığı bu bayrağı her yerde gururla taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu vesile ile Ünye Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a teşekkür ediyoruz” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “HALKIMIZIN GÖNLÜNE DOKUNAN PROJELER ÜRETİYORUZ”

Ünye’nin geleceğini planlamak adına şehrin her noktasına dokunduklarını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise “Devlet yatırımları ve Belediye yatırımları ile 4 yıl gibi kısa bir sürede Ünye’de adeta yapılamaz denilene eserleri ortaya çıkardık. Tüm bunları yaparken hemşerilerimizle iyi bir iletişim kuruyoruz. Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak ve sosyal yaşama dâhil edecek projeleri de gerçekleştirdik. Bir taraftan Engelli Koordinasyon Merkezimiz, bir taraftan hanımlar lokalimiz son olarak yine yaşlılarımız için hizmete sunduğumuz İkinci Bahar Lokalimizle halkımızın gönüllerine dokunmaya devam ediyoruz. Sosyal Belediyecilik alanında Ünye’de önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Askıda Ekmek, Sosyal Market, En Yakın Komşunuz Ünye Belediyesi, Gönül Köprüsü gibi örnek teşkil edebilecek özel çalışmalar yürütüyoruz. Tüm bu faaliyetlerimizle birlikte engelli kardeşlerimiz evlerinden çıkarabiliyor ve sosyal hayata kazandırabiliyorsak ne mutlu bize” diye konuştu.


15.02.2018 | Okunma Sayısı:1562