İKİNCİ BAHAR ÜNYE’DE YAŞANIR

Ünye Belediyesi yaşlıların huzurlu ve sıcak bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile “İkinci Bahar Lokali” adında bir ortam hazırladı.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın talimatı ile Ünye Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan lokal her gün sabah namazı ile birlikte hizmet vermeye başlayacak.

Kart sisteminin uygulanacağı İkinci Bahar Lokalinde her yaşlıya dağıtılacak tanımlı kartlar ile ücretsiz çorba, çay ve poğaça sunulacak.

Ünye Merkez Büyük Cami yanında hazırlanan lokalin açılışı bugün gerçekleştirildi.

Açılışa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ordu ve Ünye Dernekler Federasyonu Başkan ve yöneticileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN ÇAMYAR, “SOSYAL BELEDİYECİLİK ALANINDA ÖNEMLİ HİZMETLER SUNUYORUZ”

İkinci Bahar Lokali’nin açılışında konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Esasen Ünye’nin hafızası olan ve en verimli çağlarını Ünye için harcamış olan büyüklerimiz huzurlu bir ortamda vakit geçirebilecekleri bir yerin talebini iletmişlerdi. Bu çerçevede biz onlar için planladığımız bu güzide lokali kısa süre içerisinde hazırlayarak hizmete sunmuş olduk. Burada sabah namazından çıkan büyüklerimize ücretsiz çorba, çay ve poğaça ikram edilecek. “İkinci Bahar” adında hazırladığımız kartları büyüklerimize dağıtacağız. Kartlara kişisel bilgileri tanımlanacak ve bu kartı taşıyan hemşerilerimiz bu mekândan ücretsiz yararlanmış olacak” dedi.

YAŞLILARA KUAFÖR HİZMETİ

İkinci Bahar kartı taşıyan yaşlılara önemli bir hizmeti daha sunacaklarını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, anlaşmalı kuaförlerde ihtiyaç sahibi olan yaşlılara ücretsiz kuaför hizmeti sunulacağını da söyledi. Başkan Çamyar, yine ihtiyaç sahibi yaşlılara kıyafet dağıtımı yapılacağını da sözlerine ekledi.

İKİNCİ BAHAR LOKALİNDE “DEDE TORUN BULUŞMASI”

Geleneklerimizden hızla uzaklaştığımız bir dönemde kültürümüzü yeniden canlandırmanın önemine vurgu yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İkinci Bahar Lokali’nde “Dede Torun Buluşması” adı altında etkinliklerde yapılacağını söyledi. Farklı kuşakları özellikle okuma günleri ile bir araya getireceklerini belirten Başkan Çamyar, böylece dedelerin torun, torunlarınsa dede sevgisini tatmalarını sağlayacaklarını söyledi.

KAYMAKAM GÜNEY, “YAŞLILARIMIZIN ÇOCUKLAR GİBİ SEVİNDİĞİNİ GÖRDÜM”

Ünye Belediyesi’nin hizmete sunduğu İkinci Bahar Lokali’nin çok önemli bir hizmet olduğuna vurgu yapan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney sohbet ettiği yaşlıların böylesi bir hizmet karşılığında çocuklar gibi sevindiğine şahit olduğunu söyledi. Kaymakam Güney, başta Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar olmak üzere bu lokalin hizmete girmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İkinci Bahar Lokali’nin açılışı gerçekleştirildi. 


02.02.2018 | Okunma Sayısı:3549