AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLİ TAŞÇI “ÜNYE ESTETİK KENT OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR”

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı hafta sonu Ünye’de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ve Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün’le incelemelerde bulunan Milletvekili Taşçı Ünye’de gözle görülür değişikliklerin olduğunu söyledi.

Esnaf ve vatandaşlarla da bir araya gelinen ziyaretler sonrası 15 Temmuz Demokrasi Meydanı inşaat alanında açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 2018 yılında yatırımların daha da hız kazanacağını kaydetti. Başkan Çamyar yaptığı açıklamada “Kültür Bakanlığı Yatırım İşleri Genel Müdürü Kudret Arslan ile yapmış olduğumuz görüşmede bu yılın hemen başında ödenekler serbest bırakılır bırakılmaz, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında bulunan 6 bin 200 metrekarelik alana Kültür Merkezinin ihalesi yapılıp projenin tamamlanacağı bilgisini aldık. Meydan projesi ile ilgili de yüklenici firmamız son derece hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Görüldüğü gibi otoparkla beraber otoparkın altgeçidi diğer yol aksına denk geliyor. Böylece hemşerilerimizin bu bölgede ki talebini de yerine getirmiş oluyoruz” diye konuştu.

OTOPARKIN İLK 15-20 DAKİKASI ÜCRETSİZ OLACAK

15 Temmuz Demokrasi Meydanında bulunan 400 araçlık kapalı otoparkın ilk 15-20 dakikasının ücretsiz olacağını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, acil kısa süreli işleri olan vatandaşlarımızın trafiği aksatmaması için otoparkımızın belirli süresinin ücretsiz olmasını planladık. Bu uygulama ile Niksar caddesinde ki parka dayalı sıkışıklığı da büyük ölçüde gidermiş olacağız” diye konuştu.

BAŞKAN ÇAMYAR, “400 ARAÇLIK KAPALI OTOPARK 20 DÜKKÂNA BEDEL”

2886 sayılı kanun çerçevesinde yapılan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ihalesine 5 firmanın girdiğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “İhaleyi alan yüklenici firmanın çalışmalarına hızlı bir şekilde başladığını kaydetti. Başkan Çamyar, 400 araçlık kapalı otoparkın Ünye Belediyesine aylık 100 bin liradan fazla gelir getirmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

KÜLTÜR YOLUNA 1,8 MİLYON LİRA ÖDENEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Kültür Yolu Projesinde kullanılmak üzere 1,8 milyon liralık kaynak aktarıldığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Sit alanlarında dış cephe çalışması ve sokak sağlıklaştırması için ihaleler gerçekleştirdikten sonra yüklenici firmalar çalışmalara başlayacak. Böylece Kültür Yolu projemizi % 90 oranında tamamlamış olacağız. Desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş’a ve yine desteklerinden dolayı Ak Parti Ordu Milletvekilimiz Sn; Ergün Taşçı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ TAŞÇI, “ÜNYE’DE GÖZLE GÖRÜLÜR BİR DEĞİŞİM VAR”

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı ise geçtiğimiz ay açılışı gerçekleştirilen UNİPORT Alışveriş Merkezine değindi. Milletvekili Taşçı, “UNIPORT Alışveriş Merkezi gerçekten çok güzel bir yatırım oldu. Yaşam alanı olarak hem Ünye’ye hem de bölgeye hizmet vermeye başladı” dedi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı projesine de değinen Milletvekili Taşçı, “Çok titizi bir çalışma ile bu noktaya gelindi. Arazi tahsis ile Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan görüşmeler sonucunda başarılı bir proje ortaya çıktı. Projenin sahibi olan Ünye Belediye Başkanımız Sn; Ahmet Çamyar, büyük bir gayret ve titiz bir çalışma ortaya koydu. Bizlerde süreci Ankara’da takip ettik. Karadeniz’de ki ve bölgemizde ki en modern projelerden biri ortaya çıkıyor. Her fırsatta Ünye’ye geliyoruz ve vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Dinamik bir şehir olmanın ve sorunları hep birlikte yüklenmenin Ünye’mizde somut örneklerini görüyoruz. Ünye estetik bir şehir olma noktasında hızla ilerliyor. Bu vesile ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.   


08.01.2018 | Okunma Sayısı:1677