KÜLTÜR YOLU PROJESİNİN BÜYÜK KISMI TAMAMLANIYOR

Ünye’nin tarihi kimlik dokusu ve turizmi açısından lokomotif projesi olan Kültür Yolu projesinde çalışmalar devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan proje ile alakalı kaynak ve desteğin devam ettiğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 2018 yılının ilk meclis toplantısında yaptığı açıklamada projenin %90’lık kısmının yakın zamanda tamamlanacağını söyledi. 

Kültür yolu projesi kapsamında dış cephe ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarında kullanılmak üzere YİKOB ( Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı)’na 1,8 milyon lira aktarıldığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Ünye Belediyesi kısıtlı mali imkânlar içerisinde devletin değişik kurumlarından kaynak bulma konusunda mahir bir belediye” diye konuştu.

KEFELİ HANI’IN RESTORASYONU KÜLTÜR BAKANLIĞI TARAFINDAN YAPILACAK

Mülkiyeti Ünye Belediyesi tarafından satın alınan Kefeli Han’ın proje çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, restorasyon çalışmalarının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi. 2018’in ilk çeyreğinde yapılacak ihalenin ardından 1,5 milyon liralık restorasyon çalışması yapılacağını kaydeden Başkan Çamyar, yıl sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını belirtti. Başkan Çamyar ayrıca Kefeli Han’dan başlayarak Kaledere mahallesinin üst kısımlarına kadar uzanan sit alanında da dış cephe giydirme ve sokak sağlıklaştırma çalışması ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın proje ihalesi aşamasında olduğu müjdesini verdi. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar Ünye Kalesi ile ilgili de çalışmaların sürdüğünü söyledi ve tüm bu çalışmalarla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’a teşekkür etti. Başkan Çamyar son aktarılan rakamla Kültür Yolu Projesinin % 90’lık kısmının bitirilmiş olacağının söyledi. 


03.01.2018 | Okunma Sayısı:778