TABAKHANE DERESİ AYDINLATMA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Ünye’de yıllardır izbe bir durumda olan Tabakhane deresi ıslah projesi kapsamında, aydınlatma çalışmaları tamamlandı.

%70 oranında tamamlanan ıslah çalışmaları kapsamında derenin doğu yakasında tamamlanan asfalt bölümünün ışıklandırma çalışmalarına 25 gün önce başlanmıştı. Hızlı şekilde süren çalışmaların ardından ışıklandırması tamamlanan yolda incelemelerde bulunan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, bu bölgenin artık cazibe merkezi haline geldiğini kaydetti.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ESKİDEN BU YOLDA ADETA KUŞ UÇMA, KERVAN GEÇMEZDİ”

Daha önceki yıllarda geçmekten imtina edilen bu yolu vatandaşların artık güvenle kullandığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yaptığı açıklamada “Bizim dönemimizden önce buralar adeta “Kuş uçmaz, kervan geçmez” haldeydi. Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen 12 milyon liralık ıslah çalışması, Karayollarının gerçekleştirmiş olduğu asfalt çalışması yapıldı. Karayolu çalışması tamamlandıktan sonra Fevzi Çakmak, Bayramca, İpekyolu ve Karşıyaka mahallelerimizin yoğun olraka kullandığı bu yolumuzla ilgili ışıklandırma çalışmasını başlattık. Milletvekillerimize ve YEDAŞ’IN Bölge ve İl Müdürlerine konuyu ilettik. Projelendirilip ödeneğinin ayrılmasının ardından ise ışıklandırma çalışması 25 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı” dedi.

BATI KAYASI İLE İLGİLİ KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

Tabakhane deresi ıslah projesi kapsamında batı yakasından da benzer şekilde bulvar çalışması yapılacağını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, bu kapsamda yapılacak kamulaştırma çalışmasında gelinen süreç hakkında da bilgi verdi. Başkan Çamyar, “Bilirkişi oluşturulması ile alakalı yazılar yazıldı. Mahkeme tarafından değer tespiti yapılıp kamulaştırma çalışmaları karayolları bölge müdürlüğü tarafından yapılacak. Karadeniz bölgesinin incisi olarak tanımladığımız Ünye’mize bu çalışmamızla bir gerdanlık daha takılmış oldu. Ben bu çerçevede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 2018 yılı bütçesinin serbest bırakılmasının ardından Tabakhane deresi ıslah çalışmalarının devam edeceğini de sözlerine ekledi. 


19.12.2017 | Okunma Sayısı:1329