ÜNYE GERİ DÖNÜYOR

Çevre, temizlik ve özellikle geri dönüşüm ile ilgili yaptığı çalışmalarla bölgede örnek uygulamalar gerçekleştiren Ünye Belediyesi’nin geri dönüşüm uygulamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

PİLOT SİTELERDE UYGULAMA BAŞARILI OLDU

Geri dönüşüm uygulamasında pilot bölge olarak seçilen Gölevi Mahallesinde 10 ayrı sitede evde dönüşüm ile ilgili çevre mühendisi eşliğinde bilgilendirme yapılmış ve Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sitede bulunan dairelere geri dönüşüm poşetleri ve broşürler dağıtılmıştı.

Evde Geri Dönüşüm uygulaması çerçevesinde ayrıca pilot olarak seçilen sitelerde bina girişlerine dış mekân kutuları koyulurken, site girişlerine ise atık pil, atık yağ ve ambalaj atıkları için geri dönüşüm kafesleri yerleştirilmişti.

Uygulamanın başladığı 5 Aralık 2017 tarihinden bu yana vatandaşların geri dönüşebilen atıklar konusunda oldukça duyarlı olduğu gözlendi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “VATANDAŞLARIMIZIN DUYARLILIĞI TAKDİRE ŞAYAN”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar geri dönüşümün, atıkların yeniden kazanımı ve çevre kirliliği konusunda çok önem arz ettiğini söyledi. Pilot bölge uygulaması ile sürecin nasıl işlediğini gözlemlediklerini kaydeden Başkan Çamyar, geri dönüşümle ilgili vatandaşların uygulamaya talebinin memnuniyet verici olduğunu belirtti. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yakın zamanda geri dönüşüm uygulamasını tüm ilçe geneline yayacaklarını belirtti.


18.12.2017 | Okunma Sayısı:2214