ÜNYE BELEDİYESİ “EN YAKIN KOMŞUNUZ”

“En yakın komşunuz Ünye Belediyesi” sloganıyla yola çıkan Ünye Belediyesi cenaze hizmetlerinde de örnek belediyecilik anlayışı ortaya koyuyor.

Gelenekçi belediye anlayışı ile cenaze evlerine ücretsiz yemek servisi gerçekleştiren Ünye Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, sıcak yemek servisi ile taziye evlerine sunum yapıyor.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın talimatıyla 2016 yılı Mart ayında başlatılan uygulama çerçevesinde şu ana kadar 762 taziye evine hizmet verildi.

Her taziye evi için 50 kişilik yemek servisi yapılan uygulama kapsamında 1,5 yıllık süre zarfında 38 bin 100 kişilik yemek hazırlandı.

Sosyal belediyecilik uygulamaları ile dikkat çeken Ünye Belediyesi “En Yakın Komşunuz Ünye Belediyesi” uygulamasına 317 bin 750 lira kaynak aktardı.

Konu hakkında açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bizler geleneklerine bağlı toplum olarak cenaze evlerimizde vefat acısı yaşayanların en yakınında daima komşularının olduğunu biliyoruz. Taziye evlerimizde yemek kaynamaz, konu komşu o evin bu tarz ihtiyaçlarını karşılar. Bizler de tüm hemşerilerimizin en yakın komşusuyuz. Onların acılarını paylaşmanın yanı sıra, böyle zamanlarda her açıdan yanlarında olduğumuzu da göstermek adına böyle bir çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.


18.12.2017 | Okunma Sayısı:2001