ÜNYE'YE DEV HİZMET

Ünye’nin yeni yaşam ve alışveriş merkezi UNİPORT düzenlenen törenle hizmet girdi.

Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, çevre ilçe belediye başkanları, Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÜNYE’YE ve BÖLGEYE DEĞER KATACAK

Eski Kültür sarayının yıkılmasının ardından 18 Haziran 2016 tarihinde temeli atılan ve hızlı bir inşaat sürecinin ardından teslim tarihinden 6 ay öncesinde tamamlanan UNİPORT Alışveriş Merkezi, 130 araçlık kapalı otoparkı, ulusal ve uluslararası markaları, 70’er kişilik 5 adet sinema salonu, yeme içme katı, oyun alanları gibi birçok sosyal donatıyı bünyesinde bulunduruyor.

ÜST DÜZEY İNŞAAT TEKNİKLERİ KULLANILDI

Deniz seviyesinin eksi 30 metre altına inşa edilen 3 kat otoparkı ile birlikte toplam 8 kattan oluşan alışveriş merkezi inşasında Karadeniz bölgesinde ilk kez kullanılan inşaat teknikleri tercih edildi. Fore kazık sistemi ile atılan temeller üzerine oldukça sağlam bir şekilde inşa edilen alışveriş merkezi ilçe ve bölge ekonomisine de katkı sağlayacak.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK

350 kişilik istihdam sağlayacak olan UNİPORT Alışveriş ve Yaşam merkezi Ünye Belediyesi ve özel sektör ortaklığı ile yapıldı.

%42’si Ünye Belediyesine ait olan alışveriş merkezinin açılışına katılım oldukça yoğundu.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE’MİZ HIZLA GELİŞİYOR”

Açılış töreninde konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar sözlerin Mevlana’nın “Kamil O’dur ki koya dünyada eser, eseri olmayanın yenide yeller eser” sözüyle başladı. Göreve geldikleri ilk günden itibaren Ünye’nin geleceğine ışık tutan projeler planladıklarını ve birer birer hayata geçirdiklerini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Şehirler insanların toplumsal kültürleri ile oluşur, yaşar ve geleceğe miras kalır. Bir şehri inşa ederken gönülleri de mamur etmek çok önemlidir. 1,5 yıl önce bu eserimizin temelini attığımızda burasının yanından geçen caddeyi de bulvar şeklinde açacağız demiştik. Rüzgârlı sokakta kamulaştırma ve ardından yıkım gerçekleştirerek bu noktayı da denizle buluşturduk. Biz bu alanı böylece UNIPORT Alışveriş Merkezimizle Ünyeli hemşerilerimizin ve bölge halkımızın hizmetine sunmuş olduk. Ünye gelişiyor, değişiyor ve güzelleşiyor. 15 Temmuz 2018 tarihinde hizmete açacağımız 15 Temmuz Demokrasi meydanımızla birlikte bu değişimi bir kez daha taçlandırmış olacağız. Ünye geçmişine ve tarihi miraslarına sahip çıkan ve aynı zamanda geleceğe yatırım yapan ve umutla bakan bir kent haline geldi. Bizler halkımıza ve memleketimize duyduğumuz aşk ve bağlılıkla bu kenti tarihine sahip çıkan modern bir kent haline getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

VALİ YAVUZ, “GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ ORDU, GÜÇLÜ ÜNYE

Açılışta konuşan Ordu Valisi Seddar Yavuz ise Türkiye’nin güçlü iktidarı ile ülkenin genelinde ciddi kalkınma hamleleri gerçekleştirdiğini söyledi. Vali Yavuz, “Ordu ilimizde de güçlü Türkiye’nin meyvesini en fazla alan illerimizin başında geliyor. Ünye ilçemiz ise Ünye Belediyemizin gayretleri ile önemli yatırımlara kavuşuyor. Bu değerli eserin ortaya çıkmasında emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

BAKAN KURTULMUŞ, “BAŞKAN ÇAMYAR ve EKİBİNİ KUTLUYORUM

Açılışta konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş ise 1,5 yıl önce temeli atılan bu eserin açılışında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Kurtulmuş “Bu eseri Ünye’ye kazandıran başta Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ve ekibi olmak üzere, firma çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. UNİPORT Alışveriş ve Yaşam merkezinin Ünye’nin ekonomik ve sosyal hayatına katkıda bulunmasını temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

VATANDAŞLAR AKIN ETTİ

Hazırlıkları günler süren açılışa katılan vatandaşlar tören sonrası alışveriş merkezine akın etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr Numan Kurtulmuş ve protokol üyeleri alışveriş merkezini gezerek incelemelerde bulundu.

 


14.12.2017 | Okunma Sayısı:996