ÜNYE’DE EVDE GERİ DÖNÜŞÜM BAŞLADI

Çevre, temizlik ve özellikle geri dönüşüm ile ilgili yaptığı çalışmalarla bölgede örnek uygulamalar gerçekleştiren Ünye Belediyesi şimdi de evde geri dönüşüm uygulaması ile yeni bir proje başlattı. 

10 AYRI SİTE PİLOT OLARAK SEÇİLDİ

Pilot bölge olarak Gölevi Mahallesi seçilirken, mahallede 10 ayrı sitede evde dönüşüm ile ilgili çevre mühendisi eşliğinde bilgilendirme yapılırken, Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sitede bulunan dairelere geri dönüşüm poşetleri ve broşürler dağıtıldı.

Evde Geri Dönüşüm uygulaması çerçevesinde ayrıca pilot olarak seçilen sitelerde bina girişlerine dış mekân kutuları koyulurken, site girişlerine ise atık pil, atık yağ ve ambalaj atıkları için geri dönüşüm kafesleri yerleştirildi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ KENTLERİNDEN BİRİYİZ”

Uygulama hakkında açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar geri dönüşümün, atıkların yeniden kazanımı ve çevre kirliliği konusunda çok önem arz ettiğini söyledi. Yurtdışında uygulamanın 15-20 yıl öncesinde başladığını, sürecin zahmetli ve uzun olduğunu belirten Başkan Çamyar, “Ünye’mizin ve yaşadığımız çevrenin geleceği açısından başlattığımız proje ile çevre bilincini aşılarken, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz. Unutulmamalıdır ki; temizlik öncelikle bireysel bilinçlenme ile başlıyor. Bu doğrultuda Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz vatandaşlarımız bilgilendiriyor. Ünye Belediyesi olarak Türkiye’de en temiz şehirleri arasında yer alıyoruz. Ben bu konuda duyarlılık gösteren tüm vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu.


06.12.2017 | Okunma Sayısı:2079