BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ HİZMETLERE KAVUŞUYOR”

Ünye Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı bugün Ünye Belediyesi meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Meclis toplantısı öncesi gündemi değerlendiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar çalışmalar hakkında bilgi verdi.

BELEDİYE CADDESİNDE SICAK ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Ünye’nin ana caddelerinden biri olan belediye caddesinde sıcak asfalt çalışmasının tamamlandığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, çalışmalardan dolayı Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu’na ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a teşekkür etti. Başkan Çamyar, sırada kaldırım çalışmasının olduğunu ve 2018 yılı ile birlikte baskı beton şeklinde tıpkı Hükümet caddesinde olduğu gibi kaldırım yapılacağını belirtti.

NİKSAR CADDESİNDE KAVŞAK DÜZENLEMESİ İLE TRAFİK SIKIŞIKLIĞI SON BULDU

Ünye’de Niksar Caddesi girişinde trafik sıkışıklığı yaşanması ile ilgili çözüm amaçlı bir kavşak düzenlemesi yapıldığını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Orada ki sıkışıklığın ana sebebi Fevzi Çakmak mahallesinden gelenlerin Niksar caddesini kesmesi sebebi ile oluyordu. Yeni düzenleme ile bu noktada ki tıkanmanın önemli ölçüde önüne geçilmiş oldu” dedi.

2018 YILI ÜNYE İÇİN TAM BİR RESTORASYON YILI OLACAK

Ünye’de restorasyon çalışmalarının Kültür Yolu Projesi kapsamında devam ettiğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Sn. Yalçın Kurt’u ilçemizde ağırlayarak çalışmalar üzerine önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Kefeli Han’ı yatırım programına aldırdık ve restorasyonuna başlanacak. Aynı zamanda meydanda bulunan hamamın kamulaştırma süreci başladı. 2018 yılında tamamlanıp restorasyon çalışmalarına başlanacak. Öte yandan restorasyonunu tamamladığımız Saray Hamamı’nı da hizmete alacağız. Yine bakırcılar arastasının yukarı bölgeleri diye adlandırdığımız ve sit alanı içerisinde yer alan bölgenin tamamı ile ilgili sokak sağlıklaştırma çalışması yapılacak ve bununla ilgili de proje ihalesine çıkıyoruz. Tüm bu çalışmaları 2018 yılı sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

BURUNUCU’NDA BULUNAN TARİHİ YARIMADA İÇİN PROJE HAZIRLANACAK

Burunucu’nda bulunan ve içerisinde birçok tarihi yapının da bulunduğu yarımadada sokak sağlıklaştırma çalışması planladıklarını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “O bölgede sokak sağlıklaştırma çalışması için Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)’na proje hazırlayacağız” diye konuştu.

ÜNYE KALESİNDE RESTORASYON VE KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Ünye’nin en önemli tarihi miraslarının başında gelen Ünye Kalesinde kazı ve restorasyon çalışmaları ile alakalı gerekli görüşmelerin tamamlandığını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bu zamana kadar kaynak olmadığı için Ünye Kalesinde kazı çalışmaları yürütmüştük. Kültür ve Turizm Bakanlığı kale duvarları da dâhil, dışarıda ki otopark ve çevre düzenlemesi de dâhil projenin tamamını yürütecek. Ünye Belediyesi olarak bizlerde dehlizlerde ki kazı faaliyetlerini yürüteceğiz” diye konuştu.

33 YILLIK TAPU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ

Ünye’de yıllardır her belediye başkanının söz verdiği ancak bir türlü hayata geçiremediği tapu sorun unu çözdüklerini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Çamurlu, Saraçlı ve Bayramca mahallelerimizde bulunan 204 vatandaşımızın yıllardır beklediği tapu sorununu çözüme kavuşturduk.

Çamurlu mahallesinde tapu dağıtımları tamamlandı. Saraçlı mahallemizde kamulaştırma ilmeleri tamamlandı ve ödemelerini yaptık ve tapu dağıtımını gerçekleştireceğiz. Aynı şekilde Bayramca mahallemizde de tapular Ünye Belediyemizdedir. İlgili revizyon biter bitmez vatandaşlarımıza tapularını dağıtmış olacağız.

BAŞKAN ÇAMYAR UNİPORT’TA BELEDİYE AİT ALANLARI AÇIKLADI

Ünye Belediye Meclis toplantısında UNIPORT’ta belediyeye ait olan alanlarla ilgili açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Zemin katta 6 no’lu bağımsız bölüm, birinci katta 13 ve 14 no’lu bağımsız bölüm, 2.kattan 25, 27, 28 ve 36 no’lu bağımsız bölüm, 3.kattan 37 no’lu bağımsız bölüm, 4.kattan ise 44 ve 45 no’lu bağımsız bölümle olmak kaydı ile Ünye Beleyemizin toplam 2 bin 409 metrekarelik kiralanabilir alanı bulunmaktadır. Kiralamalar ise cirolar üzerinden yapılacak. Bunun sebebi ise araştırmalarımız sonucunda ciro üzerinden kiralamanın daha karlı olduğu yönündedir. Yabana atılır bir alışveriş merkezi yapmadık. İçerisinde birçok ulusal markanın yer aldığı bir alışveriş merkezini halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu çerçevede Ünye Belediyemize ciddi bir gelir kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.


05.12.2017 | Okunma Sayısı:1132