ÜNYE DERBİYE HAZIRLANIYOR

Bölgesel Amatör Lig (BAL) ‘de 12 Kasım Pazar günü oynanacak olan Ünye 1957 Spor – Fatsa Belediyespor maçı öncesi Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye 1957 Spor takımını idman yaptığı Ünye Şehir Stadyumunda ziyaret etti.

Ziyarette futbolculara moral aşılayan Başkan Çamyar, ligin namağlup iki takımının karşılaşacağı maçta önceliğin dostluğun kazanması olduğunu söyledi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÖNEMLİ BİR DERBİYE ÇIKACAĞIZ”

Futbol kalitesi yüksek bir maç izleneceğini söyleyen Başkan Çamyar, “Öncelikle ben Ünye 1957 Spor- Fatsa Belediyespor maçı için tüm hemşerilerimizi ve sporseverleri Ünye’de oynanacak olan maça davet ediyorum. Birinci ve ikinci sırada ki iki namağlup takımın karşılaşması olacak. Öncelikle şunu ifade edelim, eskiden kalma alışkanlıkları Ünye’de bizler bir tarafa bıraktık. Bütün sistemimizi ve kurgumuzu bu şehri yeniden inşa ederken dostluk ve samimiyet üzerine kurduk. Futbolda da böyle yaptık. Öncelikle 6,5 milyon lira borcu olan bir takımın yerine yepyeni sıfır kilometre bir takım ikame ettik. Bu bir projeydi ve bunu birlikte yürüttük. Başta başkan yardımcımız Erhan EREN olmak üzere tüm sporseverlerimizde destek verdiler. Geçtiğimiz yıl amatör ligde şampiyon olarak BAL Ligine çıktık. Bu sene de bölgesel ligde namağlup bir şekilde önemli bir derbiye çıkacağız” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “FAİR-PLAY’E YAKIŞAN BİR MAÇ OLMALI”

Ligde Ordu’nun iki namağlup takımının karşı karşıya geleceğini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Öncelikle şunu ifade edelim, saldırgan Fair-Play’e yakışmayan hal ve tutumlarını asla tasvip etmediğimizi ve bununla ilgili her türlü önlemin alınması için gerekli talimatları bizzat Belediye Başkanı olarak verdiğimi ifade etmek istiyorum. Burada her şeyden önce gelen takımı dostluk çerçevesi içinde ağırlayacağız. İyi bir maç olmasını diliyoruz ve kazananın her şeyden önce dostluk ve samimiyet olmasını diliyoruz. Tabi gönlümüzden geçen bizim kazanmamız ve şampiyonluk yarışına ortak olmamızdan yanadır. Bu çerçevede ben bütün hemşerilerimi ve sporseverleri maça davet ederken, maça gelecek olan kardeşlerimizin de Ünyelinin ev sahipliğine yakışan hal ve tavır içerisinde olmalarını bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

TEKNİK DİREKTÖR YILDIRIM, “BAŞKAN ÇAMYAR’IN EMEĞİ BÜYÜK”

Ünye 1957 Spor teknik direktörü İbrahim Yıldırım ise yaptığı açıklamada “Ligin zirvesinde ki iki takım karşılaşacak. Bu Ordu sporu adına sevindirici bir şeydir. Bölgesel ligin en zor gurubunda bu açıdan iki tane Ordu takımı var. Biz Ünye 1957 spor olarak Belediye Başkanımız Sn; Ahmet Çamyar önderliğinde çok sağlam temellerle yolumuza devam ediyoruz. Futbol endüstri haline geldi. Öyle ki saha içinde ki yönetimin dışında mahalli olarak da iyi yönetilmesi gerekir. Bu anlamda takımımız çok sağlam adımlarla ilerliyor. Bu nedenle Ünye Belediye Başkanımız Sn; Ahmet Çamyar’a çok teşekkür ediyoruz. Bu hafta oynayacağımız maçta mutlak galibiyet olarak şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemek istiyoruz” diye konuştu. 


10.11.2017 | Okunma Sayısı:809