ÜNYE’DE MEŞALELER CUMHURİYET İÇİN YANDI

Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. Yıldönümü Ünye’de coşku ile kutlandı. Gün boyu süren kutlamalar akşam ise Fener alayı ile sona erdi.

Ünye Hasanbaba mevkiinden başlayan Fener Alayı Yürüyüşüne Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez, Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sahil boyu devam eden fener alayına katılanlar çalınan marşlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanına yürüdüler.

BAŞKAN ÇAMYAR, “MİLLETİMİZ DİK DURUŞUNA DEVAM EDİYOR”

Cumhuriyet Meydanında son bulan yürüyüş sonrası kalabalığa seslenen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yaptığı konuşmada, “Türkiye 94 yıldır demokrasi ile taçlanan Cumhuriyeti çok sevdi. Buna yönelik olan bütün saldırıları birlik, bütünlük ve beraberlik içerisinde defetti. En son 15 Temmuz hain darbe girişiminde demokrasimize ve Cumhuriyetimize kastedenlere karşı yekvücut olarak şehitler verdik. Bu vatana, bu toprağa göz dikenlerin bu milletin asil evlatları olarak sizler her zaman karşısında durmaya devam ettiniz. Şunu bilsinler ki; Cumhuriyet ilelebet nice 94 yıllar daha yaşamak suretiyle bu milletin hayat felsefesini ve yönetim tarzını oluşturmaya devam edecek. Onun için buradan bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu ülkede demokrasiye kastedenler için canını ortaya koyan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize ise uzun ömürler diliyorum. Siz değerli Ünye halkını saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

KAYMAKAM GÜNEY, “CUMHURİYET AYDINLIK YARINLAR DEMEKTİR”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise, “94 yıl önce Cumhuriyeti kurarak nasıl vatanımızı, ülkemizi, devletimizi aydınlık yarınlara ulaştırmışsak, bugün de aynı irade ve kararlılıkla şu sergilemiş olduğunuz manzara ile Ünye’mizi aydınlattınız ve aydınlatmaya ediyorsunuz. Ben Cumhuriyetin kurucularını, sahip çıkan ve manasını yaşatan tüm yurttaşlarımız adına sizlere gönülden teşekkür ediyorum.

Konuşmaların ardından Ünye Cumhuriyet meydanında toplanan yüzlerce kişi hep birlikte İstiklal Marşını okudu. 


30.10.2017 | Okunma Sayısı:759