KAMUOYUNA SAYGI İLE;

Son günlerde bazı ulusal ve yerel medya organlarında “Belediye Başkanı Annesine Bakım Aylığı Bağlattı” şeklinde yer alan haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Zira bu haberi yapan ve aynı zamanda Sözcü ve Cumhuriyet gazeteleri gibi belirli bir ideolojiye hizmet eden yayın organlarına gazeteci kimliğini kullanarak servis eden kişiler, Ünye Belediyesi’nden hukuka aykırı ruhsat talep etmekte, karşılık bulamayınca da karalama çalışmaları yürütmekte, “Çamur At İzi Kalsın” düşüncesini taşımaktadırlar.

Söz konusu habere konu olan, 1936 doğumlu babam Rahim Çamyar, yaklaşık 20 yıldır Parkinson rahatsızlığı dolayısıyla tedavi görmekte olup, son yıllarda ise kendi başına yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmiştir. Babamın bakım hizmetlerini ise eşi, yani annem Şaziye Çamyar yapmaktadır.

Annem Şaziye Çamyar’a bakım aylığı bağlanması bilgim dışında gerçekleşmiş, Belediye Başkanlığım döneminden önce 01 Ağustos 2011 tarihinde yapılmıştır. 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren bilgim dışında bağlanan “Evde Bakım Aylığı” hukuka aykırı olmayıp, bu durum Sosyal Hizmet Raporu’yla da sabittir.

Her ne kadar maaş bağlanmasında hukuka aykırılık söz konusu olmasa da haberimin olduğu ilk anda “Hukuka Uygun Ama Alınmaması Gerektiğini Düşündüğüm” maaştan feragat edilmesi ile ilgili dilekçenin verilmesini temin etmiş bulunmaktayım.

Gerek Ünye Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte olduğum süre içerisinde gerekse öncesinde ailemin tüm ihtiyaçları şahsım tarafından karşılanmakta olup, bu durum banka otomatik ödeme talimatı dekontları ile belgelenebilir niteliktedir. Ancak takdir edilmelidir ki hiçbir evlat “Ben Anne Babama Bakıyorum” diye haber ya da paylaşım yapmaz. Bu zaten evladın görevidir ve yapılmalıdır.

Keza, her fırsatta anne ve baba sevgisine, yaşlıya hürmete ve kamu hakkına vurgu yapan biri olduğum tüm kamuoyu tarafından yakinen bilinmektedir.

Bahse konu haberi yapan basın organları ve temsilcileri, bu kişilerin niyetleri ve arkalarında kimin ya da kimlerin olduğu tüm Ünye kamuoyu tarafından yakinen bilinmektedir. Bu kişiler Belediyemizden hukuka aykırı ruhsat talep etmektedir. Bazıları ise “Acaba siyaseten bir yıpratmaya vesile olabilir miyiz” hesapları yapmaktadır. Ancak şu çok iyi bilinsin ki “Güneş Balçıkla Sıvanmaz”.

Kamu hakkını her fırsatta gözeten bir Belediye Başkanı olarak hukuksuzluğa asla müsaade etmedim ve etmeyeceğim. Bu nedenle şahsım ve ailemle ilgili asılsız ve yalan haberler yaparak karalamaya çalışan bu kişilerle hukuk çerçevesinde mücadele etmeye devam edeceğim. Bununla ilgili ihtar ve dava süreci başlatılmıştır.

İmam Hatip mezunu ve yıllarca ailevi geçim sıkıntıları nedeniyle yatılı okuyan biri olarak borçlu olduğum bu memleketin bir kuruş hakkını ne aile fertlerime ne de bir başkasına yedirmedim ve yedirmeyeceğim.

Emanetin ne anlama geldiğini iyi bilen ve bu çerçevede idarecilik yapan biri olarak başta devletimiz ve milletimiz olmak üzere, Ünye’mizin hakkını yemek isteyenlere de asla müsaade etmeyeceğim.

Mesleğini etik kurallara göre icra edenlerin dışında, gazeteciliği bilgi edindirmek değil, adeta bir rant kapısı olarak gören ve “Mesleğimi Nasıl Geliştiririm Değil, Nasıl Daha Fazla Rant Sağlarım” zihniyeti ile yapanlar elbet kamu vicdanı önünde hesap vereceklerdir.

Göreve geldiğim 30 Mart 2014 tarihinden bu yana gecesini gündüzüne katarak tüm ekibimle Ünye’de hayal bile edilemeyecek projeleri hayata geçirdik ve geçiriyoruz. Tüm bu projeler iyi bilinmelidir ki kamu hakkı gözetilerek yapılmaktadır. Bu çalışmalar son Sayıştay raporu ile de onaylanmıştır. Mali disiplin başta olmak üzere her alanda planlı çalışma ile hamdolsun aldığımız emaneti çok daha iyi bir hale getirmenin gururunu yaşıyoruz.

Ülkemizi 2002 yılından bu yana Dünya’da sayılı ülkeler arasına taşıyan Ak Parti’mizi ve Hükümetimizi, bir neferi olarak şahsım üzerinden karalamaya çalışan yayın organlarının hangi amaçlara hizmet ettiği iyi bilinmektedir.

Hassas bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde birlik ve beraberliğimize zarar vermek isteyen ve “Çamur At, İzi Kalsın” diyerek şahsiyetsizce iftiralar atmak isteyenlere en güzel cevabı yine başta hemşerilerim olmak üzere aziz Milletimiz verecektir.

Bu çerçevede şahsımı ve partimizi yıpratmaya yönelik haberler, başta Ünye’miz olmak üzere vatana en büyük ihanettir. Zira FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütleri ve avanesi, yapılan proje ve çalışmalarla ilgili Hükümetimizi ve yerel ölçekte de Belediyelerimizi eleştirecek bir şey bulamayınca, şahsiyetsizce ve asılsızca ailelerimiz üzerinden vurmaya çalışmaktadır.

Unutulmamalıdır ki; bizler idareciler olarak milletimize verilmiş sözleri olan ve yüreğinde memleket sevdası taşıyan emanetçileriz. Gazeteci kimliği ile kalem eşkıyalığı yapanların kimlere hesap verdiğini bilemiyoruz, ancak bizim hesabımızı kime verdiğimiz ve vereceğimiz gayet açıktır.

O da Yüce Allah ve Aziz milletimizdir…


09.10.2017 | Okunma Sayısı:1768