DOĞRU HEDEF, PLANLAMA VE DİSİPLİN BAŞARI GETİRDİ

Geçtiğimiz sezon Ordu Amatör Ligde şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükselen Ünye 1957 Spor kulübü için dün akşam Ünye Belediyesi Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Çimento Genel Müdürü Yakup Kadri Yenice, Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Abdullah Sarı, Belediye Başkan Yardımcıları, Kulüp yönetimi, işadamları, teknik ekip, futbolcular ve basın mensuplarının da katıldığı bir yemek düzenlendi.

Ünye 1957 Spor kulübü futbolcularının tanıtıldığı ve yakalanan başarının nasıl olduğunun paylaşıldığı gecede birliktelik ortamı dikkat çekti.

Gecede öncelikle futbolcular tek tek özgeçmişleri ile salondakilere tanıtıldı.

Gecede konuşan Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Abdullah Sarı, gelinen süreci değerlendirdi. Sarı yaptığı konuşmada, “2 yıl önce Ünyespor ve Ünye Belediyespor’un birleştirilmesiyle küllerinden doğan yeni bir takım ortaya çıkardık. 2 hedefimiz vardı. Ünye’yi amatörde 2 takımın temsil edemeyeceği ve bunun bir takım olarak yürütülmesiydi ve 2 kulübün birleştirilmesi ile Ünye 1957 Spor kuruldu. Ardından, Ordu Amatör ligde mücadele etmeye başladı. Geçen yıl şampiyon olarak ne kadar doğru bir karar verdiğimiz ortaya çıkmış oldu. Değerli belediye başkanımız Sn; Ahmet Çamyar’ın katkılarıyla bugünlere geldik. Kendileri maddi ve manevi her zaman arkamızda durdu” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “BU TAKIM 3.LİGİ HAKEDİYOR”

Ünye 1957 Spor’un bu yıl ki performansının ligin çok üstünde olduğunun altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bu takım gerçekten gerek oyun anlayışı, gerek disiplini ve oyunu ile 3.ligi hak eden bir takım. Bizlere düşen ise tüm Ünye olarak sizleri yalnız bırakmamak ve taleplerinizi yerine getirmek” diye konuştu.

BAŞKAN ÇAMYAR, “BU BİR PROJEYDİ”

Ünye’nin futbolda başarıyı yakalamak adına bir özlemi olduğunu dile getiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bu bir projenin parçasıydı. 30 Mart 2014 tarihinde göreve geldiğimizde üzerine çalışılmış, sonucu planlanmış ve nereye doğru gittiğini bildiğimiz bir hareketin ürünüydü. Göreve geldiğimizde yönetim sorunları olan ve 6,5 milyon lira borcu bulunan bir Ünyespor vardı. Biz Ünye Belediyespor’un adını Ünye 1957 Spor olarak değiştirip, yeni bir takımla başlayacağız, borçsuz bir takımla yolumuza devam edeceğiz, her şey şeffaf olacak” dedik. Çünkü karanlık kapılar arkasında dönen bağışlar toplumda ne yazık ki yanlış bir algının oluşmasına da sebebiyet vermişti. “Bu güveni yeniden inşa etmek için zaman ihtiyaç var” dedik ve öylede yaptık. Şampiyon olana kadar Ünyeli işadamlarımızdan ve hemşerilerimizden hiçbir talebimiz olmadı. Artık BAL Ligine çıkmış bir takımımız var. Şimdi bu takımı burada bırakmak ya da hedefi yükselterek devam etmek bizim elimizde. İşadamlarımız ve hemşerilerimiz de bu konuda sonuna kadar yanımızda olduğunu ifade ettiler. Ben bu vesile ile destek veren ve bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “KENTİN EL ELE VERMESİ GEREKİYOR”

Ünye’nin artık yönetim ve futbol açısından başarılı bir takımı olduğunu vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bu başarının devam etmesi için kentin el ele vermesi gerekiyor. Hafta sonu tüm ailemizle beraber tribünlerde ki eski algıyı da kaldırmak suretiyle takımımızın yanında olmamız gerekiyor. Özellikle tribünde küfreden, otobüs camlarını taşlayan taraftar kitlesi istemiyoruz” dedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÜNYE HER ALANDA, HER HİZMETİ PLANLAYARAK YAPIYOR”

Ünye Belediyesinde artık hizmetlerin doğru planlama ile geleceğe dönük yapıldığının altını çizen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Belediyecilik tarihi boyunca hiç kimsenin hayal ve cesaret edemediği alanlara bu kadro ile dokunduk ve dokunmaya devam ediyoruz. Devasa bir alışveriş merkezimiz yükseldi. Eser ortaya çıktıkça “Biz haksız yere eleştirmişiz” diyenleri çok duyduk. Ayrıca sahil bandında yenilediğimiz belediyemize ait mülkler, bugün turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Ünye’mize çok yakıştı. Yine pazaryerinde yapımı devam eden 15 Temmuz Demokrasi Meydanı projemiz hızla yükseliyor. Tabakhane ıslah çalışmalarımız devam ediyor. Fevzi Çakmak Sosyal Yaşam alanı projemizi Ordu Büyükşehir belediyemizle birlikte tamamladık ve açılışını yapacağız. Bütün yollarımızı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Kent merkezinde doğalgaz kullanımına başlandı ve altyapı çalışmaları devam ediyor. Hemşerilerimizin her anında yanında olan bir yönetim kadrosunu ilçemize kazandırıp Ünye’mizi 21. Yüzyıla taşımak gibi bir sevdamız var.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ”

Tüm bu çalışmaları yaparken kentin spor alanlarında da başarılı olması için çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Spor faaliyetlerinin başında futbol geliyor. Milyonları ekran başına ve tribünlere kilitleyen bu olguyu görmezden gelemezdik. Onun için bu projeyi hayata geçirdik ve bugün başarılı bir takım haline gelmiş olan Ünye 1957 Spor kulübümüzle bunun meyvelerini topluyoruz. Sezon sonunda şampiyonluk bekliyoruz ve başarılar diliyoruz “dedi.


27.09.2017 | Okunma Sayısı:662